Jak łatwo i bez żalu zrezygnować ze słodyczy?

Czy można przestać jeść słodycze, skoro do tej pory nie wyobrażaliśmy sobie bez nich życia? Mamy na to odpowiedź, która Cię ucieszy.

Nie należy się głodzić

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jeśli masz ochotę na słodycze, jest ustabilizowanie poziomu cukru we krwi. Nieodparta ochota na słodycze i ciasta jest zwykle spowodowana nagłymi wahaniami poziomu cukru. Po pierwsze, staraj się włączać do każdego posiłku węglowodany złożone — są one powoli trawione przez organizm, a glukoza stopniowo przedostaje się do krwiobiegu. Po drugie, dostosuj pory posiłków do swoich indywidualnych potrzeb. Dla wielu osób idealnym rozwiązaniem są 3 główne posiłki i 2 przekąski. Najważniejsze jest, aby jeść z taką częstotliwością, aby nie odczuwać dużego głodu między posiłkami.

Dbaj o odpowiednią ilość snu

Jeśli przez dłuższy czas nie masz wystarczającej ilości snu, organizmowi brakuje energii. Jak szybko uzupełnić energię? Oczywiście jedząc coś słodkiego lub tłustego. Staraj się śledzić swoje reakcje. Czy jeśli jesteś zmęczony, niewyspany i zdenerwowany, masz ochotę na więcej jedzenia i łakniesz niezdrowej żywności? Postaraj się spać co najmniej 7-8 godzin na dobę, a zmniejszy się ochota na słodycze.

Poszukiwanie zdrowych alternatyw dla słodkich produktów

Istnieje wiele produktów o słodkim smaku, które nie zawierają dodatku cukru. Owoce, suszone owoce i suszone jagody mogą pomóc, gdy naprawdę chcesz się rozpieścić.

Nie należy całkowicie rezygnować z jedzenia słodyczy.

Zastanów się, w jakich porach dnia masz ochotę na słodycze. Rano? Po południu? Kiedy dzień pracy jeszcze się nie skończył, a Ty już jesteś bardzo zmęczony? W tym czasie pozwól sobie na mały deser.

Należy uważnie czytać etykiety

Wiele produktów spożywczych zawiera dodatek cukru, a wśród nich te, które wcale nie wydają się słodkie — marynaty, sosy, półprodukty, chleb. Postaraj się ograniczyć do minimum ilość produktów z dodatkiem cukru, a być może będziesz mógł sobie pozwolić na słodycze bez szkody dla swojej figury.

Unikaj słodkich napojów

Napoje gazowane i pakowane soki zawierają dużo cukru. Zrezygnuj z nich raz na zawsze! Pij wodę, herbatę lub kawę, wodę mineralną lub wodę gazowaną bez cukru.

Nie trzymaj słodyczy w domu ani na biurku

Kiedy musisz iść do sklepu po batonik czekoladowy lub lody, możesz zrezygnować z tego pomysłu. Jeśli jednak słodycze są zawsze pod ręką, o wiele trudniej oprzeć się pokusie.

Sprawdź swoją siłę woli

Wiele osób twierdzi, że jeśli całkowicie zrezygnuje się ze słodyczy na 4-5 dni, to po tym czasie ochota na desery albo całkowicie zniknie, albo znacznie się zmniejszy.