Ogórki tarte kiszone na zupę

Zupa ogórkowa jest jedną z najpopularniejszych zup jakie można spotkać w polskich domach. Chyba nie ma rodziny, która nie robiłaby co jakiś czas tej zupy. Jest ona bardzo smaczna, no i oczywiście szybka w przygotowaniu. Na pewno każdy zdaje sobie sprawę z tego, że potrzebne są do tego ogórki kiszone. Przeważnie kładzie się je całe do słoika. Jednak jest także inny sposób. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić czy dobre są ogórki tarte kiszone na zupę. Jeśli nikt tego do tej pory nie robił, a chce się dowiedzieć czegoś więcej, warto zapoznać się z tekstem. Być może kogoś zainteresuje.

Ogórki tarte kiszone na zupę

Ogórki kiszone, które chcemy dodawać do naszej zupy ogórkowej najpierw trzeba zetrzeć na tarce o grubych oczkach. Jednak zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest starcie ogórków i w takiej formie je ukisić. Będzie zdecydowanie łatwiej i szybciej. Zanim jednak przejdziemy do omówienia co i jak trzeba zrobić, najpierw zorientujmy się czy mamy wszystkie niezbędne do tego produkty. Co zatem będzie potrzebne? Składnikami są:

  • 2 kg ogórków gruntowych,
  • 2 pełne łyżki soli – 50 g,
  • mały pęczek koperku,
  • 1 główka czosnku.

Jak już wszystko mamy przygotowane, można przystąpić do przygotowania naszych ogórków. Co trzeba najpierw zrobić? To proste. Warto jednak przygotować do tego ogórki świeże i dość małe. Do tego przepisu można użyć każdych ogórków, nawet te przerośnięte, które posiadają duże pestki. Od czego zaczynamy? Na pewno od tego, że trzeba wszystkie ogórki zetrzeć na tarce o dużych oczkach i to razem ze skórką. Najpierw jednak należy je bardzo dokładnie umyć pod zimną, bieżącą wodą. Następnie odcinamy ogórkom oba końce. Chyba,że ktoś woli ogórki bez skórki to wtedy trzeba je najpierw obrać.Jeśli ktoś nie ma tarki to może spokojnie użyć do tego maszynki. Starte ogórki z całym sokiem trzeba umieścić w dużej misce. Gdy już to zrobimy trzeba przygotować dwie pełne łyżki soli kamiennej. Dodatkowo należy posiekać mały pęczek koperku oraz obrać ząbki czosnku z jednej główki. Jeśli ząbki są duże to można przekroić na mniejsze kawałki. Jeśli ktoś lubi to może dodać korzeń chrzanu do miski z ogórkami. Będzie lepszy smak. Do tego dodajemy też koperek. Dodajemy także sól, którą wcześniej przygotowaliśmy. Wszystko ze sobą mieszamy, tak aby składniki się połączyły. Warto przygotować słoiki o pojemności 720 ml. Takie będą wystarczające. Słoiki wypełniamy ogórkami wraz ze słoną wodą i czosnkiem. Słoiki zakręcamy bardzo mocno i odstawiamy na trzy dni do pomieszczenia. Ogórki powinny ukisić się w ciągu 10 dni.