Jakie są najpopularniejsze yerba mate smakowe?

Surowy, czysty smak herbat ma w sobie pewną szlachetność i zdecydowanie warto go poznać. Nie zawsze jednak jest on do końca akceptowany przez osoby, które pragną czerpać maksimum korzyści z picia yerba mate, ale nie przepadają za jej gorzkawym, lekko drapiącym w gardło smakiem. Można go złagodzić, wybierając gatunki smakowe – owocowe lub ziołowe, które dodatkowo wzbogacają napar o różne składniki bioaktywne. Którą yerbę najchętniej wybierają klienci? Przekonaj się!

Yerba mate ziołowe – jakie smaki dominują w sprzedaży?

Silnie skoncentrowane związki nadające aromatu, ale też wykazujące działanie bioaktywne, zawarte w niewielkich roślinach zostały już wieki temu odkryte przez naszych przodków i docenione. Yerba mate ziołowe zdecydowanie zyskują na swoich właściwościach dzięki temu, że susz ostrokrzewu paragwajskiego jest w nich wymieszany z ziołami w różnych proporcjach i zestawieniach. Mięta pieprzowa, kolendra, rumianek, anyż, konopie siewne – to zdecydowanie smaki, które fantastycznie łączą się z charakterem yerby i dominują jej zapach, a przy tym wzmacniają jej efektywność.

Yerba mate smakowe – co warto wybrać?

Poza ziołami smak suszu z ostrokrzewu paragwajskiego można wzmacniać również przy pomocy innych roślinnych dodatków. Tak właśnie powstają yerba mate smakowe – głównie z suszonymi owocami. Wśród produktów najchętniej wybieranych przez konsumentów dominuje kwaskowata guarana, która dodatkowo potęguje efekt pobudzenia, a także cytryna, jagody, jabłka, nagietek, acerola. Wszystkie te owoce nie tylko sprawiają, że herbata jest smaczniejsza, ale również ma w sobie więcej witamin, minerałów czy przeciwutleniaczy – a więc jest dużo korzystniejsza dla organizmu.

Dlaczego warto sięgać po smakową yerba mate?

Susz ostrokrzewu paragwajskiego ma bardzo dobroczynne działanie na organizm, ale przede wszystkim świetnie zastępuje kawę. Wybierając wersję aromatyzowaną kwaskowatą guaraną, można nie tylko podkręcić jej smak, ale również wzmocnić efekt energetyzujący. Yerba mate smakowa to także sprytny sposób na to, aby złagodzić jej aromat i sprawić, by był bardziej atrakcyjny dla konsumenta. Każdy, kto próbuje yerba mate, czy to w wersji ziołowej, czy owocowej, powinien po prostu przetestować kilka, a nawet kilkanaście różnorodnych propozycji, aby wyrobić sobie opinię i dopasować produkt najlepszy dla siebie.

Ziołowe czy owocowe – co wybrać?

Tak naprawdę zwolennicy suszu dzielą się na kilka różnych obozów – na tych, którzy preferują picie go w czystej, naturalnej wersji oraz na tych, którzy sięgają po niego chętnie tylko dlatego, że producenci dają wybór pomiędzy różnymi wersjami smakowymi. Lepszym wyborem będą ziołowe czy smakowe yerba mate? Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Jeśli chcesz dodatkowo wzmocnić swoją odporność, możesz kupić susz z dodatkiem aceroli bogatej w witaminę C. Gdy zależy Ci na poprawie trawienia, postaw na yerba mate ziołowe z miętą pieprzową, a jeśli na działaniu przeciwutleniającym – pomyśl o smakowej yerba mate z jagodami. Przetestuj różne wersje i wybierz tę, która najbardziej Ci odpowiada!